Salomon

powieść

Salomon - znaczy pokój. Powieść ta wprowadza czytelnika w czasy Starego Testamentu, w początki epoki zwanej królewską. Salomon to król Izraela, budowniczy pierwszej świątyni jerozolimskiej, symbol mądrości. Chociaż dla współczesnych jest postacią bardzo odległą, znaną historykom jedynie z przekazów biblijnych, to na kartach tej powieści jawi się jako osobowość barwna, ukazana na tle realistycznego opisu epoki, który pomaga wczuć się w odległe czasy, a przez to lepiej rozumieć historię biblijną.   

Król Salomon, choć zbudował swojemu Bogu w Jerozolimie wspaniałą świątynię, pod koniec życia odwrócił się od Niego, ulegając pogańskim wpływom swych cudzoziemskich żon. Jak to się stało? Odpowiedź na to pytanie zawarta jest w powieści Barbary Szczcpanowicz, w której została przedstawiona nie tylko postać samego króla i jego przyjaciela Józefa, ale także szczegóły związane z budową świątyni oraz historia zaginięcia Arki Przymierza.
„Bóg dal Salomonowi mądrość i rozsądek nadzwyczajny oraz rozum nie-ogarniony jak piasek na brzegu morza. Toteż mądrość Salomona przewyższała mądrość wszystkich ludzi Wschodu i mądrość Egipcjan". „Król Salomon bogactwem i mądrością przewyższał wszystkich królów ziemi. Wszyscy więc królowie ziemi udawali się do Salomona by posłuchać jego mądrości, jaką Bóg obdarzył jego serce".

wydawca: Wydawnictwo Unum
ilość stron: 256 s.;
wymiar: 145x205 mm;
oprawa: miękka;
ISBN: 83-87022-83-7;